Nauka zdalna gr.III (25.03)

1. BAZIE – praca z kartonu, słomek i popcornu. Doskonalenie umiejętności wycinania, naklejania, komponowania. Bogacenie doświadczeń plastycznych dzieci. & 2. Zestaw zabaw ruchowych o charakterze gimnastycznym, z wykorzystaniem piłek. Rozwijanie koordynacji ruchowej i orientacji w schemacie ciała

1.BAZIE – praca z kartonu, słomek i popcornu

Potrzebne materiały: biały karton, jako podkład do naklejania, arkusz papieru kolorowego, z którego zostanie wycięty kształt wazonu, klej, słomki do napojów, popcorn

Miłej zabawy :)

2. Zestaw zabaw ruchowych o charakterze gimnastycznym, z wykorzystaniem piłek

Część wstępna: 1. Zabawa orientacyjno-porządkowa „Samochody na skrzyżowaniu” – Dziecko biega, a w dłoniach przed sobą trzyma piłkę-kierownicę. Kiedy prowadzący zabawę podnosi do góry czerwony przedmiot, „samochody” zatrzymują się, a kiedy podnosi zielony przedmiot, „samochody” kontynuują jazdę.

Część właściwa: 2. Zabawa „Podrzuć piłkę. Dziecko w pozycji stojącej, na sygnał: START, zaczyna podrzucać piłkę w miejscu. Podrzuca piłkę do góry i starają się ją złapać. Powtarza to ćwiczenie kilkakrotnie. Następnie próbuje to samo wykonywać w marszu.

3. Zabawa w kozłowanie. Dziecko odbijania piłkę o ziemię (kozłowanie). Prowadzący zabawę rozkłada na podłodze sznurek ( skakankę ) która oznacza linię Startu i drugi sznurek (skakankę), który oznacza linie Mety. . Zadaniem dziecka jest przejść do linii Mety kozłując piłkę prawą ręką. Następnie powtarzamy zabawę jeszcze raz, jednak tym razem dziecko odbija piłkę o ziemię, prawą ręką.

4. Zabawa „Celowanie ”. Dziecko w pozycji stojącej. Przed nim w niedużej odległości ustawiony jest pojemnik, kosz, obręcz itp.. Zadaniem dziecka jest rzucić piłkę do obręczy (pojemnika, kosza) . Zabawę powtarzamy kilka razy, wykonując rzut prawą i lewą ręką.

5. Zabawa „Przetocz piłkę”. Na podłodze należny rozłożyć „drogę ze sznurka, czy skakanek.  Zadaniem dziecka jest jak najszybsze przetoczenie piłki wzdłuż drogi. Zabawę powtarzamy dwa razy- jeden raz dziecko toczy piłkę lewą ręką, drugi raz toczy piłkę prawą ręką.

6. „Siad skrzyżny” dziecko siada „skrzyżnie” (po turecku) trzymając piłkę w wyciągniętych w przód rękach. Plecy proste. Zadaniem dziecka jest wstać z siadu skrzyżnego, bez podpierania się rękami. Ćwiczenia powtarzamy kilka razy.

7.„Skręty tułowia i ćwiczenia zręczności”. Dziecko w siadzie skrzyżnym lekko odbija piłkę ręką przed sobą i z boku – raz z jednej strony, raz z drugiej strony

8.„Skoki podparte”. Dziecko w przysiadzie podpartym i wkłada piłkę między stopy. Próbuje posuwać się do przodu skokami zajęczymi. Trzyma cały czas piłkę między stopami.

Część końcowa: 9. Marsz z piłką dookoła pokoju .

Miłej zabawy. Pozdrawiam p. Jola

Author: